Koło Strzeleckie WSPiA


Koło strzeleckie LOK w WSPiA zajmuje się prowadzeniem kursów i szkoleń strzeleckich dla jego członków. Organizuje również różnego rodzaju imprezy, zawody oraz obozy szkoleniowe. Dzięki działalności w Kole studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania strzelectwem sportowym i edukacją proobronną, kształtując postawy społeczne oraz ducha patriotyzmu. Działające w WSPiA Koło Strzeleckie prowadzi ponadto działalność informacyjną, promocyjną i popularyzacyjną w zakresie różnych dyscyplin strzelectwa.


Koło Strzeleckie LOK ma na celu ułatwianie startu zawodowego studentom chcącym pracować w szeroko pojętych służbach. Integruje także środowisko studentów i tworzy warunki sprzyjające samokształceniu. Pozwala też rozwijać indywidualne zainteresowania oraz wiedzę z zakresu przysposobienia obronnego wśród studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.


W czasie spotkań Koła Strzeleckiego jego członkowie poznają przepisy dotyczące bezpiecznego użycia broni. Uczą się jak rozłożyć i złożyć np. pistolet sportowy bocznego zapłonu CZ-75 KADET, rewolwer TAURUS, Karabin CZ-452 ZKM 2E, Pistolet GLOCK17, WALTER P-99, PM -98 Glauberyt, strzelbę MOSSBERG, MP-5, moduł do glocka RONI, kończąc na karabinach centralnego zapłonu BERYL i WORKS 11 oraz popularnych kałasznikowach w wersji cywilnej.

Oprócz zajęć na terenie Uczelni studencki WSPiA mogą uczestniczyć także w specjalnych szkoleniach strzeleckich, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem - prowadzone są na trzech różnych poziomach przez instruktorów LOK. Na zakończenie szkolenia studenci WSPiA przystępują do egzaminu teoretyczno-praktycznego. Warto zaznaczyć, że już 12 członków Koła Strzeleckiego zdobyło oprawnienia: Prowadzący  Strzelanie wydawane przez Ligę Obrony Kraju.

Dzień Organizacji Studenckcih i Kół Naukowych WSPiA/18.11.2014

W dniu 20 listopada, w godz. od 9:00 do 13:00, w klubie studenckim Zemsta Docenta, odbędzie się Dzień Organizacji Studenckcih i Kół Naukowych WSPiA, w którym udział weźmie KNPM. Zapraszamy!